Uwaga! Akademia została przeniesiona pod nowy adres: akademiakyokushin.pl


 

Akademia Kyokushin

<br><b>Trenujesz karate KYOKUSHIN?</b><br>Chcesz efektywniej i szybciej uczyć się kata oraz technik aż do czarnego pasa włącznie?</b>

Przeczytaj ten tekst do końca, ponieważ dowiesz się z niego jak efektywniej uczyć się i jednocześnie przyspieszyć naukę wymaganego materiału na wszystkie stopnie do czarnego pasa włącznie, co najmniej kilkukrotnie.

Witam Cię serdecznie. Ja nazywam się Marcin Królak i jestem współtwórcą Internetowej Akademii Kyokushin i również tak jak Ty pasjonuję się tą jedną z najtwardszych odmian karate. Moja przygoda z karate Kyokushin zaczęła się niemalże dwadzieścia lat temu kiedy byłem jeszcze dzieckiem. Obecnie posiadam czarny pas, ponadto jestem trenerem zarówno grupy początkującej jak i zaawansowanej.

Jak to było kiedyś

Sam byłem niegdyś początkującym zawodnikiem, którego celem było zdobycie wymarzonego czarnego pasa. Wiem jak to jest kiedy na treningach nie ma wystarczająco dużo czasu aby przerobić cały materiał przed nadchodzącym egzaminem. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy trenujących jest wielu, a trener nie ma czasu aby podejść poprawić błędy i wytłumaczyć każdemu z osobna.

Często jedynym wyjściem jest proszenie osób posiadających wyższe stopnie o pokazanie kata czy też technik na kilka minut przed treningiem, tylko ile materiału można przerobić przez kilka minut i ile razy można prosić?

Zacząłem zatem zdobywać nową wiedzę samemu zaliczając obóz za obozem ucząc się nowych technik i kata od najlepszych zawodników w karate Kyokushin oraz zaliczając kolejne egzaminy. Co, jak domyślasz się, zabierało sporo czasu i kosztowało dużo pieniędzy.

Obecnie od kilku lat jestem posiadaczem czarnego pasa w karate Kyokushin, ponadto prowadzę zajęcia jako trener grupy zaawansowanej jak i początkującej. Postanowiłem też przekazać swoją wiedzę większej ilości osób zaczynających swoją przygodę z karate Kyokushin, nie tylko swoim podopiecznym, z którymi trenuję na co dzień.

Jeśli więc chcesz wiedzieć co takiego stworzyłem oraz w jaki sposób opanować materiał do czarnego pasa w krótkim czasie, to przeczytaj ten krótki artykuł do końca.


Co dokładnie stworzyliśmy?


Obecnie nawet w serwisie YouTube nie ma konkretnych nagrań z poszczególnymi i dobrze wytłumaczonymi technikami oraz kata. Są tylko nagrania kata sprzed wielu lat, w których nie są omówione poszczególne pozycje i techniki.

Dlatego mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć coś co pozwoli na szybkie nauczenie się materiału do czarnego pasa włącznie oraz będzie kompendium technik, pozycji i kata oraz całej wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat stylu Kyokushin, do której możesz wrócić przed swoim kolejnym egzaminem i szybko powtórzyć materiał.

Jeśli Twoim celem jest stanie się elitarnym posiadaczem czarnego pasa, w jednej z najtwardszych odmian karate, to Akademia Kyokushin jest zdecydowanie dla Ciebie.


Czym więc jest Akademia Kyokushin?


Akademia Kyokushin jest platformą internetową, w której zostały uporządkowane materiały oraz wiedza wymagana na wszystkich egzaminach do czarnego pasa włącznie. Dołączając do Akademii Kyokushin otrzymujesz dostęp do szczegółowych nagrań wideo oraz innych materiałów szkoleniowych, do których możesz wracać kiedykolwiek zechcesz. Będą one dostępne dla Ciebie 24 godziny na dobę.

Akademia Karate Kyokushin składa się z kilku modułów, które razem zawierają uporządkowaną wiedzę na temat stylu Kyokushin.


Moduł: Teoria karate Kyokushin


Pierwszy moduł to podstawowe zagadnienia teoretyczne, które musi znać każdy początkujący karateka.
Dowiesz się z nich:

1. Jak powstało karate Kyokushin i poznasz życiorys Oyamy - założyciela tego stylu.
2. Czym są emblematy Kyokushin i co one oznaczają.
3. Czym jest Dojo i jak ważne jest jego znaczenie.
4. Po co nam etykieta Dojo i czym ona jest. Dowiesz się dlaczego dyscyplina w karate jest tak ważna.
5. Przysięga Dojo w trzech językach (polski, angielski i japoński,
6. Jak wygląda ceremonia otwarcia i zakończenia treningu i dlaczego ją powinniśmy wykonywać.
7. Znaczenie i pochodzenie słowa OSU oraz KIAI.
8. Co oznaczają poszczególne kolory pasów, stopnie oraz poznasz dwa sposoby na jego wiązanie.
9. Czym dokładnie jest kihon, ido-geiko, kata i dlaczego ich trenowanie w odpowiedniej kolejności jest tak ważne.
10. Jak prawidłowo zaciskać pięść i ustawiać nadgarstek aby zminimalizować ryzyko kontuzji a zmaksymalizować siłę uderzenia.
11. Zasady trenowania kihon w grupie oraz wiele szczegółowych wskazówek, które musisz znać zanim zaczniesz wykonywać jakiekolwiek techniki.
12. oraz więcej, dokładny spis znajduje się w dalszej części tej strony.

Moduł: Nagrania z pozycjami, technikami i kata


Jeśli zależy Ci na sile i szybkości technik to dokładność ich wykonywania będzie ważniejsza niż ich ilość. Dlatego też w nagraniach duży nacisk położyliśmy na dokładność i poprawność wykonywania każdej techniki oraz pozycji. Każda z osobna jest pokazana i omówiaona w szczegółach na nagraniach wideo.

Nieprawidłowo wykonywane podstawowe techniki będą przekładać się na błędy w innych elementach takich jak kata czy kumite. Bez opanowania ich niemalże do perfekcji nie będziesz w stanie wykonać prawidłowo kata, a Twoje techniki w walce będą nieefektywne.

Nawet mocne kopnięcie lub uderzenie wykonane nietechnicznie będzie nieskuteczne. Natomiast wykonując techniki z duża dokładnością, ale przykładając mniejszą siłę, mogą nawet okazać się nokautujące. Ta zależność przyda się zwłaszcza szczupłym karatekom, sam jestem taką osobą i mogę Cię zapewnić, że jeśli nauczysz się wykonywać techniki szybko i dokładnie będziesz mógł z powodzeniem mierzyć się z zawodnikami większymi i silniejszymi od Ciebie.

Także w tym module znajdują się nagrania z bardzo szczegółowym omówieniem wszystkich pozycji, technik, bloków i kopnięć na każdy stopień do 1 DAN włącznie.

Każdy stopień został podzielony na osobne sekcje:

  • pozycje,
  • uderzenia,
  • bloki,
  • kopnięcia,
  • kata.

Znajdziesz w nich osobne dla każdej techniki nagrania wideo wraz z możliwością komentowania i zadawania pytań pod tymi materiałami.


Dokładne omówienie każdego kata!


Ponadto znajdziesz nagrania z kata wymaganymi na poszczególne stopnie jakie wykonuje się w karate Kyokushin. Każde kata jest zademonstrowane na trzy sposoby: bez liczenia czyli nogare, z liczeniem i jednocześnie odpowiednim tempem, natomiast trzeci sposób to wykonanie kata z dokładnym omówieniem każdej techniki i pozycji oraz ich znaczeniem i interpretacją, czego nie znajdziesz w żadnych innych nagraniach.

Masutatsu Oyama (twórca karate Kyokushin) mawiał: "Jeśli nie znasz kata, nie znasz karate". Kata jest esencją karate, na tym właśnie polega piękno tej sztuki walki i tym wyróżnia się spośród sportów walk.

Kata są doskonałym ćwiczeniem nie tylko technik, pozycji i sposobów przemieszczania się w nich, szybkości, układu oddechowego i krwionośnego, ale także... pamięci, a to wszystko dzięki zapamiętywaniu nowych ruchów przez nasz układ nerwowy.

Kata to nie tylko sekwencja wykonywanych po sobie technik i pozycji, każdy ruch w kata ma swoje głębsze znaczenie, które powinno się zrozumieć. Dlatego też w nagraniach kata znajdziesz wytłumaczenie każdej techniki i pozycji. Ponadto każde kata ma swoje szybsze i wolniejsze momenty, co jest często pomijane przez osoby je wykonujące.

Wiele osób nie lubi uczyć się i wykonywać kata, jednakże zrozumienie powyższych aspektów i wprowadzenie ich do treningu kata może zmienić podejście do tego niezwykle ważnego elementu karate.

Zawartość akademii


  Wstęp
Available in dni
dni after you enroll

 

Tak!
W naszej Akademii Kyokushin znajdziesz wszystkie techniki oraz kata od 10 KYU do 1 DAN ze szczegółowym omówieniem krok po kroku.

Dołącz do nas.

Wygodny panel z nagraniami i materiałami


Wszystkie nagrania oraz inne materiały zostały umieszczone w bardzo wygodnym i intuicyjnym panelu kursanta, do którego będziesz mieć dostęp online 24h/dobę. Panel ten również jest dostosowany do wyświetlania na tabletach i smartfonach.

Panel ten umożliwia m. in. szybkie przechodzenie pomiędzy kolejnymi materiałami i monitorowanie postępów ukończenia kursu. Ponadto pod każdym tematem jest możliwość dodawania komentarzy i zadawania pytań.


Dla kogo jest Akademia Kyokushin?


Akademia Kyokushin jest dla osób, które są gotowe na pracę i działanie oraz chcących podjąć wyzwanie i zdobyć czarny pas w karate Kyokushin.

Z akademii mogą korzystać zarówno osoby początkujące jak i bardziej zaawansowane. Jeśli posiadasz już jakiś stopień to część materiału będzie stanowiła dla Ciebie powtórkę przed kolejnymi egzaminami. Aby zdać na czarny pas wymagana jest znajomość całego materiału od 10 KYU, a wiele osób zdających na 1 DAN nie zalicza egzaminów popełniając błędy w podstawowych technikach i kata.

A dla kogo nie jest?


Niestety Akademia Kyokushin nie jest dla osób, które myślą, że po dołączeniu do grona uczestników i obejrzeniu nagrań mają zagwarantowany sukces. Oczywiście wiedza zawarta w tych nagraniach przyspieszy drogę do czarnego pasa, jednakże będzie to dopiero jej początek.

Każda technika, pozycja, czy każde kata wymagają wielokrotnego powtarzania. Jeśli nie jesteś gotowy na ciężką pracę w postaci długich treningów, to niestety nie będzie też odpowiednich wyników.

Ile zatem to kosztuje?


Skoro dotarłeś czytając aż do tego miejsca, to zapewne jesteś naprawdę zainteresowany Internetową Akademią Kyokushin.

W momencie kiedy zaczęliśmy pracę nad akademią postanowiliśmy, że będzie to wysokiej jakości zbiór całej wiedzy dotyczącej wspaniałej sztuki walki jaką jest karate Kyokushin.

A jak zapewne domyślasz się, nie da się czegoś takiego zrealizować nagrywając ćwiczenia telefonem czy tanią kamerą. Do tego jest potrzebny dość drogi sprzęt oraz oprogramowanie. Ponadto samo stworzenie platformy internetowej, na której znajdują się nagrania, to koszt co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.

Co więcej, praca nad nagraniami oraz innymi materiałami zawartymi w akademii trwała ponad rok. Także domyślasz się ile czasu i trudu to pochłonęło. Jak widzisz, nie da się zrealizować takiego projektu bez odpowiednich środków finansowych. A tylko w ten sposób będziemy mogli je reinwestować aby dalej rozwijać akademię, a plany są dosyć ambitne.

Nie chcielibyśmy też, aby doszło do sytuacji w której ktoś zapisze się tylko z ciekawości nie korzystając z materiałów które przygotowaliśmy. Dlatego chcemy by dołączyły tylko osoby, które są zdecydowane aby korzystać z akademii i doskonalić swoje umiejętności.

A niestety taka jest prawda, że nie doceniamy tego, co otrzymujemy za darmo lub bardzo tanio. Z drugiej strony oczywiste jest, że nikt nie zdecyduje się na dołączenie do akademii jeśli cena będzie wysoka.

Także, pewnie zastanawiasz się ile będzie kosztował dostęp. Aktualna cena to 187 zł, dostęp do nagrań otrzymujesz dożywotnio. Jak widzisz jest to niewielka kwota w porównaniu do składek, które płaci się trenując w dojo.

Jednakże cena najprawdopodobniej będzie wzrastała wraz z rozwojem akademii. Ponieważ koszty związane z jej utrzymaniem wzrastają wraz z dodawaniem nowych nagrań i innych materiałów. A utrzymanie takiej ilości nagrań wideo nie jest tanie.

Ponadto jak już wiesz, akademia jest cały czas rozwijana i chcielibyśmy poznać opinie od jak największej liczby osób. Dlatego chcemy aby przyłączyło się do niej jak najwięcej zainteresowanych.

Wszystkie opinie i wskazówki będą niezwykle istotne, ponieważ wg nich wprowadzamy zmiany, dlatego, że jest to projekt, który tworzymy dla Ciebie i chcemy aby był on zrobiony pod Twoje potrzeby.

Jak widzisz, za taką ilość materiałów, jest to niewielka cena, która wraz z rozwojem akademii będzie zwiększana, więc dołącz do naszej społeczności już teraz.

Ponadto, udzielimy Ci gwarancji satysfakcji….

Gwarancja Satysfakcji!


Zwrócimy całą kwotę bez żadnych pytań!

Jeśli z jakiegoś powodu uznasz, że Akademia Kyokushin nie jest dla Ciebie i jednak nie chcesz w niej uczestniczyć, to wystarczy, że napiszesz do nas e-maila w ciągu 60 dni od daty zakupu, a my bez żadnych pytań zwrócimy Tobie całą kwotę, którą zapłaciłeś.

Jak widzisz, dołączając nie ponosisz żadnego ryzyka.

 

Kliknij w poniższy przycisk i dołącz do naszej społeczności Akademii Kyokushin.


Podsumowując


Będąc uczestnikiem Akademii Kyokushin otrzymujesz dostęp do platformy internetowej, w której zostały uporządkowane materiały oraz cała wiedza wymagana na wszystkich egzaminach do czarnego pasa włącznie.

Wszystkie nagrania oraz materiały szkoleniowe będą dostępne dla Ciebie 24h/dobę oraz zostały uporządkowane, tak aby maksymalnie ułatwić proces nauki:

1. poznasz całą wiedzę teoretyczną i wszystko co musisz wiedzieć na temat stylu Kyokushin
2. zdobędziesz wiedzę na temat każdej pozycji i techniki, które znajdują się w wymaganiach na stopnie KYU oraz 1 DAN
3. dostaniesz dostęp do nagrań kata z dokładnym omówieniem każdej techniki i pozycji oraz ich znaczeniem i interpretacją, czego nie znajdziesz w żadnych innych materiałach wideo, są to jedyne takie nagrania
4. ponadto jeśli w ciągu 60 dni stwierdzisz, że akademia nie jest dla Ciebie to zwrócimy Tobie całą zainwestowaną kwotę.

Najczęściej zadawane pytania


Jak długo będę miał dostęp do tego kursu po zakupie?
Czy dożywotni dostęp to wystarczająco długo :-)? Po zapisaniu się otrzymujesz dożywotni dostęp do wszystkich nagrań i innych materiałów oraz aktualizacji.
Co jeśli stwierdzę, że kurs nie jest dla mnie?
Jeśli trenujesz karate Kyokushin to ten kurs jest zdecydowanie dla Ciebie, nawet jeżeli posiadasz już wysoki stopień. Jeśli jednak z jakiegoś powodu chciałbyś zrezygnować to wystarczy, że napiszesz e-maila w ciągu 60 dni od daty zakupu, a my bez żadnych pytań zwrócimy Tobie całą kwotę, którą zapłaciłeś.